Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Wymiana kas fiskalnych na kasy online. Firmy dostaną więcej czasu na modyfikację / Aktualności

Wymiana kas fiskalnych na kasy online. Firmy dostaną więcej czasu na modyfikację

2019-02-25
Całkowita wymiana kas fiskalnych na kasy online miała nastąpić od 1 stycznia 2019 r. Póki co, przełom ten będzie musiał poczekać. Pierwsze takie kasy pojawią się dopiero w przyszłym roku.

Projekt ustawy ciągle jest w trakcie zmian, mimo iż miał już swoje pierwsze czytanie w sejmie. Sama ustawa nowelizująca ma wejść w życie dopiero 1 marca 2019r.

Co czeka podatników w przyszłości? Otóż kasy online będą dużo bardziej zaawansowane i złożone. Nie będą już posiadać dwóch rolek papieru – jednej do paragonów dla klientów, drugiej zapisującej ewidencję sprzedażową. Paragon fiskalny klienci z takiej kasy dostaną, natomiast rejestr sprzedaży będzie zapisywany w wbudowanej pamięci urządzenia. Taka kasa będzie połączona z systemami organów podatkowych, zatem na bieżąco dane będą przesyłane. Dane niefiskalne (np. płatności kartą) będą zapisywane w drugiej pamięci urządzania tzw. chronionej. Wiadomo również, że kasy online będą droższe i dodatkowo będzie potrzebny specjalny program do ich obsługi. Podatnicy muszą więc przygotować się na wyższe koszty. A co najważniejsze – żadnej branży to nie ominie.

W dobie postępującej cyfryzacji wprowadzenie kas fiskalnych jest nieuniknione. Istnieją pewne obawy, odnośnie losowych awarii Internetu, co może spowodować utrudnienia w pracy. Przewidywane są rozwiązania na takie nagłe wypadki, dlatego projekt ciągle jest w realizacji. W toku tych prac najważniejsze jest, aby dostosować zmiany kas do charakterystyki branży. Trzeba uważać, aby nie zaburzyć funkcjonowania usług – przede wszystkim tych świadczonych dla dobra społeczeństwa.


Źródło: www.rp.pl
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?