Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Z myślą o dziadkach i babciach / Aktualności

Z myślą o dziadkach i babciach

2022-01-21
Jeśli nie wiesz co podarować swoim dziadkom z okazji ich święta, to mamy świetny pomysł.

Dziadkowie często stronią od nowych technologii i Internetu, argumentując swoją niechęć brakiem umiejętności, czy choćby wiekiem. Warto uświadamiać seniorów jak wiele korzyści niesie za sobą dostęp do Sieci. Świetnym prezentem z okazji Dnia Dziadka i Babci będzie czas, który możemy im poświęcić na naukę obsługi komputera, telefonu czy Internetu.
Zapas kilku godzin i odrobina cierpliwości pozwoli wprowadzić ich w cyfrowy świat, który w wielu aspektach ułatwi funkcjonowanie i pozwoli zaoszczędzić czas.

Jednym z ułatwień jakie daje obsługa Internetu jest załatwianie spraw administracyjnych, bez wychodzenia z domu. Zapewnienie dziadków o bezpieczeństwie wykonywania tego rodzaju spraw uspokoi ich wątpliwości i zachęci do podjęcia próby. Na początku przygody z nowymi technologiami warto towarzyszyć starszym osobą, które mogą mieć kłopot z wykonywaniem niektórych czynności, nie mniej jednak ich wytrwałość i cierpliwość z pewnością pozwoli opanować wiele umiejętności!

Warto od samego początku uczyć niedoświadczone osoby, jak świadomie korzystać z Internetu i wskazywać potencjalne zagrożenia. W ten sposób możemy ustrzec ich przed wieloma niebezpieczeństwami, które często czyhają na niedoświadczonych użytkowników.
Podczas nauki obsługi komputera czy Internetu, wskażmy dziadkom najważniejsze zasady, których powinni przestrzegać.

Więcej na ten temat znajdziecie na stronie:
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Niebezpieczeństwa w sieci - co grodzi dzieciom?