Menu
Ankieta
Czy chciałbyś, aby urząd w Twoim miejscu zamieszkania świadczył usługi drogą elektroniczną?
Tak
Nie
Nie wiem
Subskrypcja
podaj swój adres e-mail

Rozstrzygnięcie konkursu „web.Master podkarpacki” /

Rozstrzygnięcie konkursu „web.Master podkarpacki”

2016-05-26
Ponad 300 uczestników wzięło udział w pierwszym etapie konkursu sprawdzającego umiejętności związane z tworzeniem nowoczesnych stron internetowych. 24 maja odbył się finałowy etap - spośród 30 finalistów wyłoniono zwycięzców w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Za organizację konkursu odpowiedzialny był Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a patronem technologicznym była firma Ideo Sp. z o.o. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Marszałka Województwa PodkarpackiegoPrezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Pierwsze miejsce wśród młodzieży ze szkół gimnazjalnych zajął Marcin Rajs, reprezentujący Gimnazjum Dwujęzyczne im. M. Kopernika w Krośnie, drugie Maciej Bielm z Gimnazjum nr 1 w Rzeszowie. Miejsce trzecie przypadło Łukaszowi Groszkowi z Zespołu Szkół Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej.

Najwyższy wynik wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych uzyskał Maksymilian Kania z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. Drugie miejsce przypadło Mirosławowi Błażejowi, a Trzecie Dawidowi Zagórowskiemu, którzy są uczniami Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Liczba uczestników przerosła moje oczekiwania. Ogromnie się z tego cieszę, bo to oznacza, że są uczniowie, którzy podejmą wyzwanie, jeśli ktoś postawi przed nimi zadanie. Oznacza to również, że rozwijamy zainteresowania i pasje. Rezultat tego będzie na pewno pozytywny – mówi Irena Jamróz – dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Na laureatów i finalistów konkursu czekały atrakcyjne nagrody, które przydadzą się w dalszym rozwoju informatycznych zainteresowań.

Większość obecnych i powstających stanowisk pracy wymaga w większym lub mniejszym zakresie umiejętności sprawnego posługiwania się komputerem. W przypadku coraz większej ich ilości konieczna staje się także umiejętność programowania. Tym samym komputer przestaje być dla młodego pokolenia elementem zabawy, ale staje się narzędziem pozwalającym kształtować swoją przyszłość. Jeśli dodamy do tego pasję, którą wykazują się uczestnicy konkursów – możemy mówić o pokoleniu młodych specjalistów – mówi Łukasz Szymański z firmy Ideo Sp. z.o.o.

Pierwsza edycja konkursu okazała się na tyle dużym sukcesem, że została na stale wpisana w program rzeszowskiego Zespołu Szkół Energetycznych. Chęć kontynuowania współpracy przy organizacji konkursu „Web.master podkarpacki” wyrazili również przedstawiciele firmy Ideo sp. z.o.o. oraz Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Tegoroczni finaliści i laureaci z pewnością postawili wysoko poprzeczkę dla przyszłych młodych informatyków. O tym, jak sobie z nią poradzą, przekonamy się podczas kolejnej edycji.

Patroni medialni konkursu „web.Master podkarpacki”: TVP3 Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Nowiny24.pl, Radio VIA, gospodarkaPodkarpacka.pl oraz MojRzeszow.pl.
wstecz
Dodaj komentarz
E-mail:
Tytuł: *
Treść: *
Twój podpis: *
Kod obrazkowy:  
Przepisz kod: *
Wyszukiwarka
wyszukaj na stronie
  copyright © 2007 by IRSI Pozycjonowanie  |  CMS   powered by Edito
 
Cyfrowy Urząd - e-government - elektroniczna administracja